Bolesność głowy u 32-letniej osoby

Mam 32 lata ok 5 lat cierpię na ból głowy,ma on charakter uciskowy i dotyczy całej głowy.Nasila się po wysiłku fizycznym i dużych emocjach.Mam depresje, jestem introwertykiem,mam tężyczkę,pale nałogowo(16 lat).Byłem u neurologa: Ciśnienie, okulista,eeg,odcinek szyjny,morfologia,glikemia,tsh,t3,t4 są ok.Laryngolog nie wykluczył zatok.Pół roku temu pojawił się szum w głowie -uszach.Czy to ból psychosomatyczny (depresja, lęki)? Ból głowy i depresja odbierają mi podjęcie dalszego trudu diagnostyki.

Opisane objawy mogą wynikać zarówno z depresji; i jak Pan sam pisze może to być ból o podłożu psychosomatycznym, ale mogą to być objawy bólu głowy jako choroby. Nie jest wykluczone, że obie choroby współwystępują ze sobą.
Wskazana jest konsultacja z neurologiem. Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
Być może należy pomyśleć o modyfikacji leczenia przeciwdepresyjnego, niektóre leki przeciwdepresyjne mają również działanie przeciwbólowe i sprawdzają się w przypadku towarzyszących bólów głowy.
Problem z całą pewnością jest skomplikowany, wymaga pomocy i współdziałania specjalisty; neurologa i psychiatry.