Nerwica lękowa u 34-letniej osoby

mam 34 lata.Zaczęło się za nastolatka od nerwicy l ękowej.Zachorowałem mając 21 lat(Depresja+ zapaść w głowie-tak to nazywam-objawiało się,że miałem ścisk głowy z obu stron.Póżniej napadowość.Teraz mam pustke w głowie+zaniki pamięci+blokada uczuc.Bralem leki : hydroxizinum+fluoksetyna=xanax+stimuloton 50+rispolept+seronil(kazdy kilka m-cy):Jak to wyleczyc?

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Dzień dobry,

po pierwsze proszę udać się do neurologa, aby wykluczyć choroby somatyczne układu nerwowego. Po drugie powinien być Pan pod stała kontrolą lekarza psychiatry i spróbować dobrać odpowiednie dla Pana leki przeciwdepresyjne, czyli takie które zmniejszają objawy i dają jak najmniej skutków ubocznych. Proszę jednak uważać z lekami typu Xanax (Alprazolam), ponieważ są to benzodiazepiny i mogą szybko uzależnić. Znacznie bezpieczniejszymi i skuteczniejszymi są przeciwdepresyjne leki nowej generacji z grupy SSRI (blokery wychwytu zwrotnego serotoniny), jak Zoloft, Tianesal, czy wspomniane w pytaniu fluoksetyna czy seronil, należy jednak je dobrać metodą prób - każdy pacjent reaguje na te leki nieco inaczej. Leki jednak same nie wyleczą Pana z depresji. Razem z farmakoterapią powinien Pan podjąć psychoterapię - daje to sporą szansę na powrót do zdrowia.

Pozdrawiam
Adam Zajączkowski

Witam,

proszę wznowić leczenie u lekarza psychiatry, dobierze on leki wygaszające objawy które utrudniają Panu codzienne życie.
Dodatkowo warto byłoby, rozpocząć psychoterapię, żeby poradzić sobie z przyczyną problemu.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz