Leczenie nerwicy lękowej i depresji u 34-latka

Witam,mam 34 lata.Jako nastolatek nerwica lękowa i nadal mam.Jako 21 latek depresja +zapasc w glowie(scisk glowy z obu stron).Pozniej napadowosc.łącznie kilkanaście lat chorob.Brałem leki: seronil,hydroxizinum,cipramil,xanax,Memotropil,Fluoxetyne,Rispolept i ze 2 -3 inne.Wyleczyłem tamto.Obecnie została pustka w głowie+obnizone uczucia +nadmierna potliwosc(najbardziej przeszkadza mi na czole i ogolnie twarz)+ twarz robi sie czerwona.Czy potrzebuje szpital neurologiczny czy psychiatryczny?

Mgr Iwona Siudak Psycholog, Olkusz

Z tego co Pan pisze korzystał Pan dotychczas głównie z leczenia farmakologicznego , czy tak? Rozumiem, że objawy są na pewno uciążliwe, ale może warto skorzystać z konsultacji psychoterapeutycznych by je zrozumieć (na pewno sygnalizują jakieś cierpienie czy emocje, których może Pan sobie nie uświadamia), przy okazji pobadać czy taka forma leczenia odpowiadałaby Panu. Objawy o, których Pan pisze sa kwalifikacją do podjęcia psychoterapii. Pozdrawiam i powodzenia.

Być może hospitalizacja w Pana wypadku nie jest niezbędna - najważniejsze jest, aby podjął Pan w najbliższym czasie psychoterapię, dzięki której przepracuje Pan problemy, które nie znikną podczas stosowania tylko terapii lekowej. Proszę udać się na izbę przyjęć Szpitala Psychiatrycznego, lub do Centrum Zdrowia Psychicznego, lub do prywatnego gabinetu psychologicznego. Tu uzyska Pan pomoc w poprawie swojego stanu. Powodzenia.