Bolesność i opuchlizna łokcia

witam, pracuję zawodowo jako stroiciel pianin i fortepianow, niekiedy 12 godzin dziennie, łokiec mojej prawej reki jest od pewnego czasu obrzekly i ma zgrubienia oraz opuchlizne, kiedys w wolnych chwilach opieralem sie na obu lokciach pracujac na komputerze. Obecnie opieranie sie na prawym lokciu jest lekko bolesne jakbym opieral sie na dodatkowej tkance lub guzie. Powierzchnia w tym miesjcu jest miękka i elastyczna. Zakonczenie lokcia ma forme haczykowatą skierowana do gory .

Szanowny Panie, opisane przez Pana objawy sugerują w pierwszym rzędzie zapalenie lub wodniaka kaletki wyrostka łokciowego kości łokciowej. Sugeruję konsultację z ortopedą. Leczenie w zależności od stopnia nasilenia objawów klinicznych oraz czasu ich trwania może być zachowawcze: punkcja lub punkcja + miejscowe podanie leku i/lub rehabilitacja. W niektórych wypadkach wymagane jest podczas leczenia zachowawczego zastosowanie unieruchomienia stawu łokciowego. W uzasadnionych przypadkach (długotrwały wywiad, przewlekłe objawy o charakterze nawrotowym) stosujemy leczenie operacyjne polegające na usunięciu zmienionej chorobowo kaletki. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.