Bolesność karku i stan podgorączkowy

Witam od jakiś 2tygodni mam silny ból karku który promieniuje po całej szyji a do tego przy przelykaniu śliny boli mnie gardło ale tylko z lewej strony mam też od tygodnia czasu cały czas stan poodgoraczkowy i ciągle jestem śpiąca czy te objawy mogą świadczyć o czymś poważnym proszę o odpowiedź

Aleksander Ropielewski

Są to objawy mało specyficzne i na ich podstawie trudno jest postawić rozpoznanie czy też wykluczyć konkretną jednostkę chorobową.