Bolesność klatki piersiowej a duszność

Dziś złapał mnie duszący ból z prawej strony klatki piersiowej, nasilający się i kujący podczas brania głębszego oddechu. Nie byłam wcześniej chora ani przeziębiona, ani nie wykonywałam żadnego wysiłku, przyszedł znienacka, kiedy stałam. Przeszedł po około pół godziny, ale resztę dnia odczuwałam taką ciężkość w klatce, gdy oddychałam. Czym mogło być to spowodowane? Mam 22 lata i nigdy czegoś takiego nie miałam, dlatego przestraszyłam się. Dodam, że mam nadwagę, może ma to jakiś wpływ?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,
proszę udać się do kardiologa, może to być związane z sercem lub chorobą refluksową, czasami takie objawy daje skurcz mięśni międzyżebrowych,

Pozdrawiam