Bolesność lędźwi, biodra i pachwiny a wynik RTG
Od miesiąca mam bóle w lędźwiach i prawym biodrze/pachwinie. Proszę o interpretację wyniku badania RTG: "Kręgosłup lędźwiowy o zniesionej lordozie, z lekką rotacją kręgów, poza tym radiologicznie bez zmian." Czy na RTG kręgosłupa lędźwiowego A-P Bok widoczne byłyby zmiany w biodrze? Czy za dolegliwości bólowe można winić zniesienie lordozy? Czekam na wizytę u lekarza (za tydzień) i zastanawiam się czy mogę w między czasie pójść na masaż leczniczy lub do fizjoterapeuty.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Bianka Małczuk
66 poziom zaufania
Witam. Zniesienie lordozy może być przyczyną Pani dolegliwości. Sugeruję, aby Pani wstrzymała się z masażem czy też innymi zabiegami leczniczymi. Proszę zaczekać na wizytę u lekarza ortopedy, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania oraz obejrzeniu zdjęcia rtg udzieli Pani zaleceń. Pozdrawiam.