Bolesność lędźwi, biodra i pachwiny a wynik RTG

Od miesiąca mam bóle w lędźwiach i prawym biodrze/pachwinie. Proszę o interpretację wyniku badania RTG: "Kręgosłup lędźwiowy o zniesionej lordozie, z lekką rotacją kręgów, poza tym radiologicznie bez zmian." Czy na RTG kręgosłupa lędźwiowego A-P Bok widoczne byłyby zmiany w biodrze? Czy za dolegliwości bólowe można winić zniesienie lordozy? Czekam na wizytę u lekarza (za tydzień) i zastanawiam się czy mogę w między czasie pójść na masaż leczniczy lub do fizjoterapeuty.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Zniesienie lordozy może być przyczyną Pani dolegliwości. Sugeruję, aby Pani wstrzymała się z masażem czy też innymi zabiegami leczniczymi. Proszę zaczekać na wizytę u lekarza ortopedy, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania oraz obejrzeniu zdjęcia rtg udzieli Pani zaleceń. Pozdrawiam.