Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skrzywienie kręgosłupa łukiem do tyłu

Kobieta lat 56. Kręgosłup lędźwiowy o zniesionej lordozie, skrzywiony łukiem w lewo z rotacją kręgów. Blaszki graniczne trzonów kręgowych sklerotyczne w warstwie podchrzęstnej. Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych. Zwyrodnieniowe zmiany wytwórcze (osteofity) ma krawędziach trzonów kręgów lędźwiowych.
KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Proszę o dokładne sformułowanie pytania. Opis badania mówi: - Kręgosłup lędźwiowy o zniesionej lordozie, skrzywiony łukiem w lewo z rotacją kręgów. oznacza, że kręgosłup jest wykrzywiony w przeciwną stronę niż powinien, czyli do tyłu, a nie przodu oraz skrzywiony w bok ze skręceniem kręgów - Blaszki graniczne trzonów międzykręgowych sklerotyczne w warstwie podchrzęstnej. oznacza, że brzegi kręgów są nadmiernie uwapnione - zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych oznacza, że stawy między kręgami są zwyrodniałe - zwyrodnieniowe zmiany wytwórcze (osteofity) na krawędziach trzonów kręgów lędźwiowych oznacza, że na krawędziach trzonów kręgów lędźwiowych powstały ze zwyrodnienia wyrośla kostne

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy