Bolesność macicy podczas miesiączki a starania o dziecko

Od 5 miesięcy staramy się o dziecko. Od początku od 17-27 dnia cyklu przyjmuję duphaston. Rozpoczął mi się okres. Niepokoi mnie fakt dziwnej, wyraźnej bolesności macicy w trakcie tego okresu. Przy siadaniu, kichaniu, czy szybkich ruchach. Chwilami, nawet gdy spokojnie stoję łapią mnie mocne skurcze. Wcześniej takiego dolegliwości nie pojawiały się. Czy może to być objaw jakiegoś schorzenia?

Lek. Katarzyna Szymczak

Radziłabym skonsultować się z ginekologiem, konieczne jest badanie.
Pozdrawiam