Bolesność miednicy podczas ciąży a konieczność cesarskiego cięcia

Witam:) jestem w 38 tygodniu ciąży jest to moja trzecia ciąża-pierwsza zakończyła się porodem siłami natury druga po 12h porodu siłami natury zakończyła się cesarką z powodu zagrażającej zamartwicy płodu. Odstęp to trzy lata. Całą ciążę mam dolegliwości bólowe w miejscu blizny,przez moment dziecko było ułożone pośladkowo-były dni że nie mogłam się ruszać z powodu bólu na bliznie oraz w miednicy. Czy w takiej sytuacji ciąża zakończy sie sn czy cc? Dodam ze boję sie sytuacji jak z drugiego porodu

Witaminy w ciąży

W przypadku stanu po przebytym cięciu cesarskim pacjentka ma prawo wyboru sposobu porodu. Tym niemniej zaleca się podjęcie próby porodu siłami natury jako mniej traumatycznej. Należy pamiętać że operacje w miejscu które już było operowane może wiązać się z licznymi powikłaniami (są już zrosty) takimi jak uszkodzenie pęcherza, moczowodów, naczyń, złe gojenie się i powstanie nieestetycznej blizny. pozdrawiam kz