Bolesność podbrzusza a data miesiączki

Witam, mam pytanie. Od 3 dni mam bóle podbrzusza, przypominają bóle okresowe, pomimo, że od tygodnia jestem po okresie.Okres miałam 10-14.02, a poprzedni 12-15.01. 14stycznia i15lutego kochaliśmy się z chłopakiem bez zabezpieczenia(tak w trakcie okresu), więc czy jest możliwe, że jestem w ciąży?? Dzisiaj wzięłam Nospe, lecz nie pomogła. A wizyta u ginekologa dopiero za tydzień..

Renata GrzechociĹska

Ryzyko zajścia w ciążę podczas okresu jest bardzo niskie w Pani przypadku (cykle dłuższeniż 20 dni) nie istnieje. Dla własnej pewności może Pani wykonać test ciążowy i spokojnie poczekać do wizyty u lekarza.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli bóle brzucha nie ustępują proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić czy bóle mają podłoże bardziej ginekologiczne czy też internistyczne. Co do możliwości ciąży to teoretycznie może dojść do zapłodnienia każdego dnia cyklu.