Bolesność podbrzusza a miesiączki
Witam.Mam częste bóle w podbrzuszu, prawie codziennie odczuwam ból, przez pierwsze 15 dni cyklu ból jest chwilowy i delikatny, następne 7 dni ból jest bardziej intensywny, a 8 dni przed miesiączką ból jest nie do zniesienia, nie mogę normalnie funkcjonować, jest bardzo silny, utrudnia mi normalne życie, muszę brać kilka tabletek dziennie, które są i tak mało skuteczne. Na usg nie widać nieprawidłowości. Czy mogę mieć endometriozę? oraz na jakiej podstawie mogę mieć zrobioną laparoskopie?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Objawy nie sugerują endometriozy w przebiegu której objawy bólowe ograniczają się do fazy krwawienia miesiączkowego. Warto popróbować różnych metod zwalczania bólu związanego z PMS i poszerzyć diagnostykę. Zanim dojdzie do laparoskopii zwykle wykonuje się rezonans magnetyczny. Pomóc może również poradnia leczenia bólu przewlekłego.