Bóle miesiączkowe oraz okołoowulacyjne w prawej części podbrzusza

Witam i proszę o odp: jestem po dwóch cc, podejrzenie endometriozy po drugiej cc (niewidoczna w usg - silne bóle miesiączkowe oraz okołoowulacyjne w prawej częsci podbrzusza oraz w okolicach kości ogonowej, ból podczas stosunku, biegunki), będę miała wykonywaną laparoskopię. I teraz pytanie: rozumiem,że jeśli dziadostwo jest również np.w mięśniu, to laparoskopia nic nie wykaże i potrzebna byłaby wówczas laparotomia? Jak się to ma do możliwości 3 ciąży (blizna po cc jest ok)?Będę wdzięczna za odp

Pozdrawiam