Co oznaczają te silne bóle miesiączkowe?

Witam serdecznie! Od ponad roku zażywam Atywie, w grudniu z sukcesem wyleczyłam infekcje intymna z ginekolog. Dostałam jej nawrotu 1.5 tygodnia temu, w 4 dni wyleczyłam ją clotrimazolem. Jednak dzisiaj rano wstałam z niewyobrażalnie bolesnymi bólami podbrzusza- nie były to bóle podobne do miesiączkowych, bolały mnie jakby macica i pochwa wraz z ujściem pochwy. Mocz oddawałam kilka godzin znacznie częściej. 400 mg ibuprofenu zalagodzily dopiero ból, ginekologa mam jutro, ale chciałam zapytać co to może być? Od 3 tygodni nie dam rady także jeść chce mi się wymiotować, ciąża nie wchodzi w grę- zabezpieczam się z partnerem podwójnie- tabletki atywia plus prezerwatywa. Ból przeogromny jednak nie ma krwawień. Pozdrawiam, Weronika

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

bóle podbrzusza mogą świadczyć o dolegliwościach okolic jajników. W takim przypadku należy wziąć pod uwagę obecność torbieli na jajnikach, a także istnienie ewentualnych stanów zapalnych w ich obrębie. Trzeba także mieć na uwadze schorzenie endometriozy.

Często zdarza się, że taki ból pojawia się przy PMS, czyli zespole napięcia przedmiesiączkowego. Do symptomów, oprócz bólu, może zaliczyć między innymi: rozdrażnienie, zmęczenie, wahania nastrojów, a także problemy jelitowe. Fakt oddawania moczu częściej niż dotychczas może też świadczyć o infekcji intymnej.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi endometriozy oraz infekcji intymnych:

https://portal.abczdrowie.pl/endometrioza

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.