Bolesność pomiędzy plecami a pośladkiem po powrocie z Tunezji

Witam serdecznie.3 miesiące temu wróciłam z Tunezji.Od powrotu odczuwam codzienny ból po lewej stronie między plecami a pośladkiem, często ból promieniuje w stronę brzucha i pleców.Byłam u lekarza, który stwierdził,że sie zaziębiłam.Martwi mnie jednak to ,że pomimo upływu czasu ten ból nie mija,bywa czasem tak,że się zwiększa, np podczas podnoszenia czegoś ciężkiego.Dziś w nocy nie mogłam spać na lewej stronie i to spowodowało,że postanowiłam poprosic o poradę. Z góry dziękuję za każdą pomoc.Iza

Witam Panią,

Trudno powiedzieć dokładnie co Pani dolega. Aby postawić diagnozę należałoby Panią dokładnie zbadać i zebrać wywiad chorobowy. Jeśli lekarz nie zalecił Pani żadnych badań, to proponowałbym Pani wykonanie prywatnie (zdrowie najważniejsze...) usg brzucha, rtg kręgosłupa odc L-S oraz oznaczenie morfologii, CRP i analizy moczu. Myślę, że wykonanie tych podstawowych badań istotnie ułatwi postawienie ostatecznej diagnozy i rozpoczęcie leczenia.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz