Bolesność szyi a poduszka ortopedyczna

Witam, Od kilku dni boli mnie szyja z tyły głowy - tak jak by kark. Ból jest otępiały promieniujący na tył głowy. Dodatkowo boli mnie również sama głowa. Pracuje fizycznie, po powrocie do domu pracuje przed komputerem. Ból w ostatnich dniach tak się nasilił, że ciężko mi pracować przy komputerze. Czym to może być spowodowane? Czy zakup poduszki ortopedycznej kołnierza ortopedycznego może pomóc?

Aleksander Ropielewski

Nie należy oczekiwać znaczącej poprawy. Bóle najpewniej są spowodowane naciągnięciem/przeciążeniem mięśni grzbietu i ograniczenie wysiłku powinno zmniejszyć Pańskie dolegliwości. Doraźnie sugeruję przeciwbólowe leki dostępne bez recepty.