Bolesność węzłów chłonnych u dziecka

Mój synek ma kilka guzków z tyłu głowy. Dowiedziałam się że to węzły chłonne, ale od dwóch dni dziecko łapie się za tył głowy i płacze kilka razy w ciągu dnia. Chciałam zapytać czy te węzły mogą go boleć?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Powiększone węzły chłonne mogą boleć, a stan ten związany jest najprawdopodobniej z infekcją i przede wszystkim dziecko powinno zostać zbadane przez pediatrę.