Bolesność zaplombowanego zęba

Witamy, w czwartek miałem plombowaną lewa dolną szóstkę.Wcześniej dentysta usuwał pruchnice i zaplombowal stara metodą . Do dziś czuję po tej stronie kłucie aż do ucha i nie wiem czy to nie czasami górny ząb. W tym plombowanym zębie ubytek był duży. Nie mógł w nim utrzymać się tlenek. Ból nie jest duży ale przeszkadza 1 minute kuje I pulsuje po czym 30 sekund normalności. Przy jedzeniu i piciu wszystko w porządku. Co jest grane reklamować tego zęba czy co. Dodam że straciłem już 200 zł i nic

Witam.
Nie wiem, czym jest stara metoda plombowania. Jeżeli ubytek był duży ( a taki musiał być, skoro ktoś wcześniej zdecydował się założyć do niego tlenek cynku), może okazać się, że mimo prawidłowego oczyszczenia zęba z próchnicy, doszło do zmian zapalnych w obrębie miazgi i konieczne będzie leczenie kanałowe zęba. Najlepiej ponownie udać się do stomatologa, aby ocenił stan zęba.

Konieczne jest RTG, również zębów sąsiednich i przeciwstawnych. Dopiero na jego podstawie oraz badania można zdiagnozować Pana problem.
Musi Pan pamiętać, że przy głębokich ubytkach próchnicowych, może się zdarzyć iż leczenie zachowawcze się nie powiedzie i konieczne jest wtedy leczenie kanałowe - jednak bez ww badań nie można nic konkretnego powiedzieć o Pana sytuacji.
Najlepiej udać się do lekarza, który leczył zęba.