Bolesność żył podczas stosowania tabletek Vixpo

Witam, od dokładnie dwóch tygodni przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Vixpo. Od wczoraj czuję ból żył i ich rozgałęzienia stały się widoczne na rękach i stopach. Współżyłam 5 dni temu więc boję się je jeszcze odstawić by nie zajść w ciążę. Co w tej sytuacji powinnam zrobić? Ania, 23 lata

Aleksander Ropielewski

Jeżeli wiąże Pani objawy ze stosowanym lekiem proszę przerwać leczenie i skontaktować się z ginekologiem w celu zmiany leku lub metod antykoncepcji.