Ryzyko ciąży podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych u 18-latki

Witam. Jestem przy 18 tabletce antykoncepcyjnej z bilistra. Wczoraj o godz 19 zażyłam tabletke (tak jak codziennie). Po 20 min dostałam jednorazowej biegunki. Później po 6h uprawiałam sex. Partner nie skończył we mnie. Dziś o stałej porze zażyłam tabletkę. Czy jest prawdopodobieństwo ze wczorajasza tabletka nie wchłonęła się i mogę zajść w ciążę?

Lek. Tomasz Budlewski

Odpowiem w ten sposób, że obecnie nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcyjnych więc stosowanie antykoncepcji oraz współżycie wiąże się z możliwością ciąży.