Zażywanie tabletek antykoncepcyjnych a podejrzenie ciąży

Witam. I proszę o pomoc.. Pigułki antykoncepcyjne biorę około 3 lat. To moja pierwsza pomyłka..Czwartą tabletkę z blistra wzięłam z ok.14 godzinnym opóźnieniem.. Kolejnego dnia o stałej porze. Tego kolejnego dnia podczas stosunku partner nieszczęśliwie skończył we mnie. Następnego dnia wzięłam tabletkę o stałej porze. Czy ryzyko zajscia w ciążę jest duże? Mój ginekolog przyjmuje dopiero jutro..

Witam. Trudno jednoznacznie powiedzieć jak duze jest ryzyko ciąży. Napewno takie ryzyko istnieje w związku z czym sugeruje stosowanie dodatkowych zabezpieczeń przez kolejny tydzień.