4-fazowa tabletka antykoncepcyjna wzięta o 9 godz. wcześniej

Dzień dobry, zazwyczaj połykam tabletki ok. godz. 18. Dziś rano wydało mi się, że zapomniałam o jednej wczoraj i nie patrząc na dni wzięłam następną tabletkę (dzisiejsza). Było to ok. 9 godzin wcześniej niż normalnie. Moje pytanie brzmi, czy dziś o godzinie 18 powinnam wziąć następną tabletkę czy też mogę to zrobić jutro? A może następną tabletkę powinnam wziąć do 24 h od ostatniej - czyli jutro rano? Jaki to ma wpływ na działanie tabletek. Dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Przy tabletkach dwuskładnikowych (również 4-fazowych) opóźnienie 12-godzinne nie zmniejsza ich skuteczności. Proponuję tak przyjmować kolejne tabletki, aby powrócić do schematu brania leku o godzinie 18.

Ponieważ tabletkę wzięła Pani z 9-godzinnym wyprzedzeniem, kolejną należałoby przyjąć po 24-godzinach (o 9 rano kolejnego dnia). Ponieważ 12-godzinne opóźnienie nie wpływa na skuteczność, proponuję ją spożyć 9 godzin później, czyli o 18 następnego dnia (a nie o 9 rano). W ten sposób uda się szybko powrócić do stałego schematu stosowania antykoncepcji.