Brak bijącego serca w 6. tygodniu ciąży

Jestem w 6 tyg 4 dniu ciazy w/g USG,lekarka nie znalazla bijacego serduszka.Prosila bym przyszla do Niej we wtorek i jak w szpitalu nadal nie bedzie widac bicia serca tz.ze malenstwo przestalo sie rozwijac i czeka mnie zabieg.Uwazam jednak ze lepiej poczekac jeszcze z 2 tyg,czy mam racje? Dziekuje.

Robert Markowski Ginekologia

Szanowna Pani, istotne jest czy było to pierwsze badanie , czy kolejne . Czy czas trwania ciąży został rzetelnie zweryfikowany ( na jakim sprzęcie , jaja głowicą ). Czy był widoczny zarodek??
Jezeli po zweryfikowaniu w 7 tygodniu nie widać na dobrym aparacie głowicą dopochwową zarodka z czynnością serca - ciąża się nie rozwija.