Kiedy można usłyszeć bicie serca u płodu?

Witam. Ostatnia miesiączkę miałam 13 pażdziernika. Jestem w ciąży. Wizytę mam 19 listopad. To bedzie 6 tydzień ciąży. Czy już bedzie można posłuchać bicia serca ? Ile zarodek powinien juz mieć mm?

Teoretycznie tak. Tylko po co robić w tak wczesnej ciąży USG i to dopochwowo. Sekcja USG Polskiego Towarzystwa Ginekologiczngo nie zaleca wykonywania USG "dla zabawy" do 10 tygodnia ciąży. USG prenatalne wykonywane jest między 11 tyg. + 1 d. a 13 tyg. + 6 d.