Brak czwartej miesiączki po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej u 40-latki

Witam mam 40 lat w lutym tego roku przestałam używać tabletek antykoncepcyjnych. Po tym okresie wystąpiła u mnie miesiączka potem 2ga i 3cia wszystko w idealnym terminie jednak czekając na kolejną nie wystąpiła. Robiłam 2 testy ciążowe i są negatywne co może być przyczyną braku? Jestem zaniepokojona. Proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje wykonać badanie beta hcg I koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.