Brak miesiączki...

Witam serdecznie! Odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, nie dostałam okresu w terminie. Przed odstawieniem nie współżyłam przez 16 dni. Zrobiłam 4 testy ciążowe, wszystkie negatywe, postanowiłam zrobić również Beta Hgc, wyszła 0,100 (czyli poniżej 1, a ciąża jest od 5 wzwyż). Odwiedziłam mojego ginekologa, stwierdził torbiel, wykluczyliśmy ciążę (4 testy z apteki negatywne, beta negatwna, brak pęcherzyków na usg). Czekam już na miesiączkę kolejny tydzień (3 tydzien), a jej nie ma... Moje leczenie ma polegać na ponownym przyjmowaniu tabletek w pierwszym dniu miesiączki. Czy powinnam poprosić mojego lekarza o przepisanie mi leku, który wywoła miesiączkę? Dodam, że z moim obliczeń wynika, że jeśli byłabym w ciąży, to byłby to 5\6 tydzień, czyli stężenie beta byłoby bardzo duże. Czy to zachamowanie miesiączki jest normalne, jeśli pojawia się torbiel? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Myślę, że Pani lekarz sam lepiej wie, jakie powinno być dalsze postępowanie w Pani przypadku, jednak oczywiście może Pani mieć swoje sugestie dotyczące leczenia. Musi Pani jednak brać pod uwagę to, że najprawdopodobniej nie ma Pani wystarczającej wiedzy, by podjąć słuszną decyzję. Zaburzenia miesiączkowania to zazwyczaj dosyć skomplikowana sprawa.

Torbiele jajnika są najczęściej skutkiem zaburzeń hormonalnych, więc nic dziwnego, że ich pojawieniu się mogą towarzyszyć (i często towarzyszą) zaburzenia miesiączkowania.

Ciąży w Pani przypadku raczej nie brałabym pod uwagę - wskazują na to negatywne testy ciążowe i fakt, że nie współżyła Pani bez zabezpieczenia.

Pozdrawiam!