Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak miesiączki a oddawanie krwi

Witam, martwię się, ponieważ nie dostałam jeszcze miesiączki. Spóźnia się ona jakieś 8 dni, robiłam test ciążowy, ale wynik wyszedł negatymny. Po ostaniej miesiączce współżyłam z chłopakiem tylko raz i to z zabezpieczeniem. Czy mogę być w ciąży? Oddawałam krew 2 razy w odstępie dwóch miesięcy. Ostatni raz to 10 stycznia, a wcześniej 10 listopada. Czy to może mieć jakiś wpływ na brak krwawienia?

KOBIETA ponad rok temu

Nieregularne miesiączki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Jeśli współżyła Pani z zabezpieczeniem i może Pani polegać na stosowanej metodzie antykoncepcji (ponieważ ma dużą skuteczność), to ryzyko ciąży jest małe. Proszę jednak powtórzyć test ciążowy za około tydzień, dwa. Testy ciążowe mają dość dużą wiarygodność, jednak czasami, w przypadku wczesnej ciąży, mogą dać fałszywie ujemny wynik (wynik testu jest negatywny, choć ciąża jest obecna).

Gdyby ponownie wykonany test okazał się ujemny, a miesiączka nadal się nie pojawiła, proszę udać się do ginekologa. Być może wystąpiły u Pani jakieś zaburzenia hormonalne. Oddawanie krwi może mieć niewielki wpływ na miesiączkę, ale nie przeceniałabym jego wpływu. Niedokrwistość może być przyczyną zaburzeń miesiączkowania, ale nie wydaje mi się, aby w stacji krwiodawstwa pobrano od Pani krew, gdyby miała Pani już i tak niski hematokryt i oddanie kwi mogłoby spowodować anemię...

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy