Brak diagnozy lekarza o ciąży a pozytywne testy ciążowe

Witam.Ostatnią miesiączkie miałam 07.01,zazwyczaj moj cykl to 27 dni,kiedy zaczął spóźniać mi się okres zrobiłam test z popołudniowego moczu wyszedł pozytywny,powtórzyłam za tyd.z porannego moczu-też pozytywny,byłam u gin ponieważ zaczełam lekko plamić,lekarz nie stwierdził ciaży ale i nie wykluczył,przepisał mi duphaston bo zaniepokoiły go plamienia.dodam ze kochaliśmy się z narzeczonym bez zabezpieczenia między 17-22 stycz.Teraz zastanawiam się czy jestem w ciąży skoro lekarz nie stwierdził

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w tej sytuacji, wobec dalszego braku miesiączki, wskazane jest oznaczenie poziomu hormonu beta-hCG we krwi i ponowny kontakt z ginekologiem, w razie dalszych wątpliwości wskazane jest wykonanie badania USG.