Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 6 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak erekcji i zmęczenie i wynik badań hormonalnych

Witam 2 lata jestem ciągle zmęczony i odczuwam brak erekcji. Na początku wakacji miałem zbadany poziom prolaktyny na poziomie 450mU/l ( norma 73.7-407.4) i TSH 0,450 (norma 0,34-4,94). Lekarz przepisał mi bromergon. Po całym okresie wykonałem badanie prolaktyny pod obciążeniem MTC i wyniosło 0min - 190mIU/l; 60min - 435mIU/l i badanie TSH 0,200. Czy można na podstawie tego podejrzewać gruczolaka przysadki? Na tarczyce miałem wykonane USG i przeciwciała,które wszystkie wyszły w normie. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Bardziej miarodajnym w wykrywaniu ewentualnych zmian w przysadce jest rezonans magnetyczny.
Jeśli są zmiany, to zazwyczaj są to mikrogruczolaki. Rzadko spotyka się gruczolaki (wielkości 1cm i więcej).
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy