Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak jądra prawego i wodniak jądra lewego u 11-miesięcznego dziecka

Mojemu synkowi(ma 11miesięcy)po urodzeniu stwierdzono brak jądra prawego w mosznie i wodniak jądra lewego,jądro nie zstąpiło(na usg nigdzie go nie widać),wodniak się także nie wchłonął,czy w takiej sytuacji należy wykonać operację?jeżeli nie ma jądra to po co robić operację i narażać malucha na jakieś komplikacje?do kiedy można czekać na samoistne rozwiązanie sprawy?synek nie będzie w stanie 6 godzin nic nie jeść przed znieczuleniem ogólnym(jest na piersi i w nocy ssie pierś co najmniej 2 razy)
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, w tej sytuacji leczenie chirurgiczne może zapobiec bezpłodności w przyszłości. Również fakt braku jądra w USG nie oznacza, że jądra na nie ma w jamie brzusznej (USG nie jest badaniem czułym w 100%) - pozostawione w jamie brzusznej jądro może ulec przemianie nowotworowej. Zabieg powinien być wykonany przed ukończeniem 1. roku życia.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane wątpliwości proszę wyjaśnić ze specjalistą chirurgiem. Nie ma bowiem takiej możliwości, by w ramach porady internetowej, nie znając szczegółów dotyczących dziecka, odpowiedzieć jednoznacznie na Pani pytania.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy