Brak jądra prawego i wodniak jądra lewego u 11-miesięcznego dziecka
Mojemu synkowi(ma 11miesięcy)po urodzeniu stwierdzono brak jądra prawego w mosznie i wodniak jądra lewego,jądro nie zstąpiło(na usg nigdzie go nie widać),wodniak się także nie wchłonął,czy w takiej sytuacji należy wykonać operację?jeżeli nie ma jądra to po co robić operację i narażać malucha na jakieś komplikacje?do kiedy można czekać na samoistne rozwiązanie sprawy?synek nie będzie w stanie 6 godzin nic nie jeść przed znieczuleniem ogólnym(jest na piersi i w nocy ssie pierś co najmniej 2 razy)

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane wątpliwości proszę wyjaśnić ze specjalistą chirurgiem. Nie ma bowiem takiej możliwości, by w ramach porady internetowej, nie znając szczegółów dotyczących dziecka, odpowiedzieć jednoznacznie na Pani pytania.