Brak jajeczkowania - czy mogę być w ciąży?

Mam pytanie. Współżyłam z chłopakiem 4 dni po okresie. Ostatnią miesiaczkę miałam 11 października. Od jakiegoś czasu boli mnie podbrzusze, szczególnie przy wysiłku fizycznym, a w pracy mam go nadmiar. Bolą mnie piersi. W ogóle kiepsko się czuję. Byłam nawet u lekarza, a on stwierdził, że nic nie widzi niepokojącego, lecz zastanawia go fakt, że nie widzi u mnie jajeczkowania, a jestem w połowie cyklu, więc powinno być widoczne. Zastanawiam się, czy mogę być w ciąży? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie jestem w stanie odpowiedzieć na Pani pytanie! Pisze Pani, że współżyła Pani 4 dni po okresie - ale to mi nic nie mówi... Nie wiem, ile trwa u Pani miesiączka i jak długi jest Pani cykl oraz kiedy mniej więcej można się spodziewać owulacji... Najłatwiejszym i dość pewnym sposobem na przekonanie się, czy jest się w ciąży, jest wykonanie testu ciążowego - dostępny w aptece bez recepty, koszt około 5-20 zł. Brak jajeczkowania w odpowiednim ku temu czasie  może wskazywać na ciążę, ale także na wiele innych spraw, np. zaburzenia hormonalne. Wspomina Pani o ciężkiej fizycznej pracy. Stres i ciężka fizyczna praca może być przyczyną podwyższenia poziomu prolaktyny we krwi. Hormon ten hamuje jajeczkowanie.

Pozdrawiam!