Czy to jest brak czucia?

Witam. Jestem ze swoim mężczyzną 4 lata i od tych 4 lat współżyjemy ze sobą. Na początku było wszystko bardzo dobrze, oboje mieliśmy z tego wielką satysfakcję. Jednak po paru miesiącach "przestałam" czuć penisa w "środku" w czasie stosunku. W związku z tym nie mam ochoty na seks, z którego juz nie czerpię satysfakcji. Z tego powodu jestem troche sfrustrowana i nie inicjuje zbliżenia. Partner to rozumie i nie naciska. Biorę tabletki antykoncepcyjne, ale problem pojawił się na długo przed braniem. Oboje byliśmy swoimi pierwszymi partnerami. Ginekolog nie umiał mi wytłumaczyć dlaczego tak jest. Czy ze swoim problem powinnam zgłosić się do seksuologa?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jest mało prawdopodobne, aby Pani dolegliwość miała podłoże somatyczne. Podejrzewałbym raczej tło psychiczne. Czy między Państwem wszystko dobrze się układa? Czy nie jest ostatnio Pani szczególnie przemęczona? Niewyspana? Narażona szczególnie na stres? Jeśli nie, być może rozmowa z seksuologiem mogłaby pomóc.