Brak krwawienia przy trzeciej tabletce placebo z drugiego opakowania

Dobry wieczór! Od 17 września biorę tabletki antykoncepcyjne. Współżyłam 11.10 po czym na następny dzień dostałam okres. Dzisiaj biorę trzecią tabletkę placebo z drugiego opakowania i okresu dalej nie mam, a objawy tak jak przed okresem i mokrość w pochwie i białe grudki. Dwa tygodnie wcześniej dokuczały mi różne dolegliwości: ból głowy, piersi, pleców. Proszę o poradę czemu krwawienie nie wystąpiło do tej pory?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn tego typu objawów może być wiele. Opóźnienie wystąpienia krwawienia może być np infekcja ale także istnieje możliwość ciąży. Niestety nie ma w 100% skutecznej metody antykoncepcyjnej. A i czasem występuje krwawienie w okresie występowania krwawienia mimo ciąży. Proszę zgłosić się do ginekologa.