Brak krwawienia z odstawienia przez trzy miesiące stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam biore tabletki 8 miesięcy trzy miesiace temu(5 opakowanie ) miałam biegunkę przy pierwszych tabketkach z opakowania w ten sam dzien co miałam biegunkę uprawialam seks z partnerem z finalem , okres w tym miesiącu(piątym) się pojawił jak i w następnym 6 i 7 teraz w 8 miesiącu go brak minęło juz ponad tydzień (12) dni od momentu siedmio dniowej przerwy,od tamtego momentu z biegunka kochamy sie tylko z prezerwatywa tableki, co mam myśleć o tym przypadku?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko ciąży jest znikome, aczkolwiek warto wykonać test ciążowy, by ostatecznie wykluczyć ciążę. Jeśli wynik testu będzie negatywny a krwawienie nie pojawi się także podczas kolejnej przerwy, sugeruję konsultację ginekologiczną.