Brak miesiączki - brak ciąży

Witam, nigdy nie miałam regualrnych miesiączek, mimo że okres mam od 6 lat. W chwili obecnej okres spóźnia mi się już 20 dzień (tak długo jeszcze nigdy nie było). Nie uprawiałam seksu z chłopakiem, były tylko pieszczoty bez wytrysku. Dla pewności jednak zrobiłam test ciążowy tydzien temu, który wyszedł negatywnie. Po 4 dniach od daty kiedy powinnam dostać okres, miało miejsce dziwne, 4-dniowe plamienie. Nazwałabym to okresem, tyle że bez krwi - taka konsystencja. Nie było tego tak dużo jak podczas okresu, ale zaznaczam, że musiałam nosić wkładki higieniczne, nie podpaski. Po oddaniu moczu na papierze zostawała duża ilość tej substancji. Co to może oznaczać? Czy mógł tak wyglądać 'okres'? Co powinnam zobić w tej sutuacji? Czekać na następną miesiączkę? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, M.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Z dużym prawdopodobieństwem opisane przez Panią plamienia oznaczały miesiączkę. Jeśli jednak jest Pani nadal zaniepokojona, proszę udać się do ginekologa. Przyczyną zaburzeń miesiączkowania są najczęściej zaburzenia hormonalne, stres i przemęczenie. Na wizytę warto się zdecydować zwłaszcza wtedy, gdyby kolejna miesiączka była równie skąpa lub gdyby nie pojawiła się o czasie (w stosunku do opisanych 4-dniowych plamień).

Pozdrawiam!