Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak miesiączki - co to oznacza?

Ostatnia miesiączka była 20-23.luty 2009,normalna i w terminie.Potem 7-9.03.2009 wystapiło plamienie z podkrwawianiem,następnie 30.03.2009 wystapilo jednodniowe plamienie i od tej pory nie ma nic,ani miesiaczki ,ani plamień.Robiłam dwa razy test ciążowy, jeden 4.04.2009 drugi 23.04.2009 ,oba wyszły ujemne.Co to może oznaczać?Mam 20 lat i poraz pierwszy podobne zaburzenia juz miałam rok temu,z chłopakiem zabezpieczamy się i raczej w ciąży nie powinnam być. Proszę o radę co z tym robić.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Czesto w przypadku stresu, emocji, zmiany klimatu nastepują zaburzenia miesiączkowania i nie musi oznaczać to ciąży.
W pierwszej kolejności proszę wykonać badanie beta-hcg by potwierdzić bądź wykluczyć ciążę. Następnie pojawić się u ginekologa by zbadał Panią i zrobił ew.badanie USG przezpochwowe i badnia hormonalne.
Może to być np.torbiel. Jesli wszytkie badania wypadną prawidłowo rozważyłabym włączenie antykoncepcji.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy