Brak miesiączki - co to oznacza?

Ostatnia miesiączka była 20-23.luty 2009,normalna i w terminie.Potem 7-9.03.2009 wystapiło plamienie z podkrwawianiem,następnie 30.03.2009 wystapilo jednodniowe plamienie i od tej pory nie ma nic,ani miesiaczki ,ani plamień.Robiłam dwa razy test ciążowy, jeden 4.04.2009 drugi 23.04.2009 ,oba wyszły ujemne.Co to może oznaczać?Mam 20 lat i poraz pierwszy podobne zaburzenia juz miałam rok temu,z chłopakiem zabezpieczamy się i raczej w ciąży nie powinnam być. Proszę o radę co z tym robić.

Redakcja abcZdrowie

Czesto w przypadku stresu, emocji, zmiany klimatu nastepują zaburzenia miesiączkowania i nie musi oznaczać to ciąży.
W pierwszej kolejności proszę wykonać badanie beta-hcg by potwierdzić bądź wykluczyć ciążę. Następnie pojawić się u ginekologa by zbadał Panią i zrobił ew.badanie USG przezpochwowe i badnia hormonalne.
Może to być np.torbiel. Jesli wszytkie badania wypadną prawidłowo rozważyłabym włączenie antykoncepcji.