Brak miesiączki i silne bóle w podbrzuszu

Witam! Chciałabym zapytać, co może być przyczyną pewnych niepokojących mnie objawów. W ostatnim czasie nie pojawiła się u mnie miesiączka, ale od dnia, w którym powinna wystąpić przez tydzień czułam dość silne bóle w podbrzuszu, promieniujące na całą obręcz biodrową i odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Miałam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne od tego cyklu, ale pierwszy dzień właściwie nie nastąpił. Zaznaczam, że nigdy wcześniej nie miałam bolesnych miesiączek. Nie jestem w ciąży. Poprzedni cykl wyglądał podobnie, ale opóźniona miesiączka w końcu wystąpiła, choć trwała krócej niż zwykle. Zaburzenia cyklu zdarzały mi już wcześniej, ale polegały jedynie na wtórnym braku miesiączki, ze względu na anoreksję, jednak przy mojej obecnej wadze do tej pory miesiączkowałam. Niestety, w najbliższym czasie nie mam możliwości udania się do lekarza, dlatego bardzo proszę o odpowiedź, co mogłoby mi dolegać. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety forma naszego kontaktu nie pozwala na postawienie diagnozy... Jedynym wyjściem jest wizyta u lekarza, który zbierze szczegółowy wywiad, wykona badanie ginekologiczne, być może zleci inne badania. Przyczyny braku miesiączki mogą być różne: zaburzenia hormonalne, stres, niedożywienie, przemęczenie...

Silne bóle brzucha mogą być spowodowane także innymi przyczynami niż ginekologiczne (np. zapalenie wyrostka robaczkowego) i gdyby się powtórzyły, należy udać się do lekarza. Czy jest Pani pewna, że nie ma w Pani przypadku możliwości ciąży? Silne bóle brzucha i brak miesiączki mogą być objawami np. ciąży pozamacicznej... Przy podejrzeniu takiego stanu należy niezwłocznie udać się do lekarza!

Pozdrawiam!