Stosunek bez zabezpieczenia w dni płodne oraz bóle podbrzusza a ryzyko ciąży

Witam, 2 stycznia współżyłam z moim partnerem, stosunek był bez zabezpieczenia, były to dni płodne. Dodam, że partner nie jest pewien czy 'nie popuścił'. W okolicach 7-8 stycznia (12 dni przed miesiączka) wystąpiły bóle podbrzusza i jajników, dodam, że niektóre były tak silne, ze musiałam zażyć tabletkę, jak również bóle sutków. Zwykle bóle miesiączkowe występowały u mnie tydzień lub kilka dni przed spodziewaną miesiączką. Czy jest możliwość, że mogę być w ciaży ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w opisywanej sytuacji nie można wykluczyć możliwości zajścia w ciążę, w okolicy spodziewanej miesiączki proszę wykonać test ciążowy, wcześniej wynik może wychodzić negatywny, pomimo ciąży.