Brak miesiączki od 24 dni

Witam! Mam pewien problem. Otóż miesiączka spóźnia się już 24dni. Wykonałam dwa testy (jeden 7dni po terminie spodziewanej miesiączki, drugi w 12dniu po terminie spodziewanej miesiączki) oba pokazały wynik negatywny. 1.06 wykonałam badanie krwi. Wynik w normie, (2.0mUl/ml). Spytałam jeszcze panią mgr, jaki jest wynik testu, dla upewnienia się. Odpowiedź- ciąży nie ma. Wizytę u lekarza mam dopiero w poniedziałek, chciałabym więc spytać, co może być powodem takiego opóźnienia? Nie zdarza mi się to po raz pierwszy, lecz jednak do tak długiego opóźnienia jeszcze nigdy nie doszło. Zastanawia mnie pewien fakt. Dopóki byłam dziewicą, miesiączkowałam regularnie, nie odczuwałam przy tym żadnych bólów. Natomiast, gdy wspólnie z moim partnerem podjęliśmy decyzję o współżyciu, zaczęły się problemy. Raz opóźnienia, dwa - bolesne krwawienia, bóle piersi przed miesiączką. Dodam, że choć minęło 24 dni od spodziewanej @ nie zapowiada się, żeby miała nadejść w najbliższe dni. Oprócz tego od kilku dni mam nabrzmiały brzuch i wrażenie, że przytyłam. Od rozpoczęcia okresu dojrzewania mam również problem z nadmiernym owłosieniem na ciele w szczególności w okolicach intymnych, wewnętrznej stronie ud, między pośladkami, drobne włoski wokół brodawek. Boję się, że coś jest nie tak i że może to być np zespół policystycznych jajników.. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u lekarza ginekologa, który w trakcie wizyty zbierze dokładny wywiad oraz oprócz badania ginekologicznego wykona również USG macicy oraz jajników.

Zatrzymanie krwawienia miesiączkowego może być spowodowane wieloma przyczynami, nie tylko ciążą. Należy rozważyć zaburzenia hormonalne oraz silne wydarzenia stresowe.

Pozdrawiam