Brak miesiączki od 6 miesięcy u 19-latki

Witam, nazywam się Agata i mam 19 lat. Od ok. 6 miesięcy nie mam miesiączki, myślę, że jest to spowodowane bardzo nadmiernym odchudzaniem się ( przez ok 5 miesięcy schudłam 14 kg.) Proszę mi pomóc ale nie żebym poszła do lekarza. Czy są jakieś leki bez recepty zeby przywrócić okres. Bardzo proszę o jakąś pomoc. Agata

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Brak miesiączki może być spowodowany nierozsądnym odchudzaniem się. Nie można jednak wykluczyć innego podłoża problemu. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być wizyta u specjalisty ginekologa. Lekarz po zbadaniu i postawieniu diagnozy wdroży odpowiednie leczenie.