Brak miesiączki przy ćwiczeniach fizycznych

Mam 19 lat 160 cm 49 kg . Ćwicze 4/5 razy w tygodniu w domu z obciążeniem swojego ciała. Moje treningi trwają ok.90 minut. Od ponad 6 miesięcy nie mam miesiączki. Przyjmuję luteinę juz drugie opakowanie ginekolog stwierdził ze brak miesiaczki jest wynikiem złej diety i wysiłku. CO powinnam zmienic zeby miesiącza wróciła? Czy wraz z brakiem miesiaczki może grozić mi osteoporoza bądź inne choroby? Proszę o rade.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Myślę, że najlepszym sposobem na przywrócenie miesiączki będzie zmniejszenie wysiłku fizycznego oraz stosowanie dobrej diety (zawierającej wszystkie niezbędne składniki odżywcze). Wraz z niedożywieniem może Pani grozić min. osteoporoza ale także inne choroby. Konieczne w tej sytuacji jest po prostu zadbanie bardziej o siebie. Pozdrawiam