Ćwiczenia fizyczne w domu

ja mam 21 lat i waze około 90, myśle, że nawet ponad, wzrost 188 cm w pasie prawie 100 i mysle ze jest to za duzo i chcialbym sie dowiedziec jakich cwiczen fizycznych w domu mozna wykonywac. prosze o pomoc

Witam serdecznie,

Może Pan wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia fizyczne w domu, wszystko zależy od Pana możliwości.
Zalecam jednak przed przystąpieniem do ćwiczeń zapoznać się z filmikami instruktażowymi dostępnymi w internecie lub skorzystania z przynajmniej jednorazowej wizyty na siłowni gdzie pod okiem trenera pozna Pan właściwą technikę ćwiczeń .
Dzięki temu uniknie Pan często popełnianych błędów przy ćwiczeniach domowych. Jest to bardzo ważne ponieważ nieodpowiednie wykonywanie treningów naraża Pana nie tylko na kontuzję, ale również problemy ze stawami czy odcinkiem lędźwiowo-krzyżowym.

Dostosuje Pan ćwiczenia do własnych sił. Nie porywa się Pan od razu na ciężki treningi, a stopniowo zwiększa ich czas i intensywność. Ważne aby ćwiczyć systematycznie od 3 do 6razy w tygodniu. Do tego musi Pan zadbać o odpowiednią dietę, która powinna być pełnowartościowa i uwzględniać wysiłek fizyczny.
Ważne aby posiłek był spożyty nie krócej niż 2hprzed treningiem. Po treningu natomiast należy dostarczyć organizmowi białko i węglowodany, które odbudują włókna białkowe oraz uzupełnia straty glikogenu. W posiłkach okołotreningowych należy unikać tłuszczu ponieważ zaburza odbudowę glikogenu. Pamięta Pan również o piciu czystej wody mineralnej w ilości około 1,5-2l dziennie.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel. 506225670
Mgr Joanna Wasiluk