Jaką dietę stosować, aby nabrać masy mięśniowej?

Witam jak jesc by nabrac masy miesniowej najlepiej tak by nie powstala tkanka tluszczowa. Mam 23 lata jestem bardzo wychudzony waga to 76 kg wzrost 178 cm . Odchudzalem sie radykalnie duzo schudlem teraz cwicze po 1,30 godz cwiczen silowych i 30 do godziny cardio. Przysiady z obciazeniem do 120 razy podnoszenie hantli martwy ciag skakanka do 30 min pompki klasyczne 80 powtórzen w 5 seriach. Cwiczenia 4 razy w tygodniu czasami 3 jak czuje ze sie nie zdenerwowałem. Jem dużo białka i 3 razy dziennie posilki. Co po2ini3n3m zrobic żeby przytyc chodzi mi najbardziej o twarz i okolice klatki piersiowej bo tu widac duże wychudzenie.

Witam,
Niezbędna jest indywidualna dieta połaczona z treningiem siłowym.
Odpowiednia dieta jest bardzo ważna przy ćwiczeniach fizycznych! Stanowi ona 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Posiłki okołotreningowe powinny być prawidłowo zbilansowane. Kaloryczność posiłków zależy oczywiście od intensywności treningu. Nie posiadam zbyt wiele informacji na Pana temat więc nie jestem w stanie takiej diety przekazać. Z tego względu nie podam Panu konkretów, nie mniej jednak około 2h przed treningiem należy zjeść pełnowartościowy posiłek np, grubą kaszę czy brązowy ryż z grillowaną piersią z kurczaka plus warzywa. Zaraz po treningu warto sięgnąć po dawkę białka z węglowodanami prostymi np. koktajl mleczny z owocami. Białko jest niezbędne przy odbudowie włókien mięśniowych zaś węglowodany proste do odbudowy glikogenu. Po około 1h od treningu znów jemy pełnowartościowy posiłek. Warto pamiętać aby posiłki okołotreningowe nie zawierały zbyt dużo tłuszczu, który zaburza odbudowę glikogenu. Proszę również zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Zalecam picie około 1,5 do 2l czystej wody dziennie. Poza tym musi Pan zadbać o odpowiedni bilans kaloryczny w ciagu całego dnia oraz w dni bez treningu.
Tak ogólnie to wygląda. Jeżeli miałby Pan jeszcze pytania zachęcam do kontaktu:
joanna.wasiluk@o2.pl lub 506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk