Brak miesiączki po stosunku przerywanym i negatywny test ciążowy

Witam,przeszłam stosunek przerywany.. ale test negatywny po 5 tygodniach od stosunku, a miesiączki brak.. Dlaczego ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim proszę powtórzyć wykonanie testu ciążowego. Bez względu na wynik proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem. Proszę bowiem pamiętać, że ciąża nie jest jedyną przyczyną braku miesiączki. Może być to także wynik zaburzeń hormonalnych, chorób tarczycy jak i wielu schorzeń ogólnoustrojowych.