Brak miesiączki przy otyłości i bycia dziewicą

Od 3 miesięcy nie mam okresu. Nigdy nie współżyłam. Jestem osobą otyłą, więc to też może być jeden z czynników.

Witam serdecznie,
Otyłość jest jednym z czynników powodujących brak miesiączki. Innymi przyczynami mogą być np. stres, bardzo duży wysiłek fizyczny, zmiana klimatu. Należy wziąć pod uwagę zaburzenia hormonalne oraz torbiele jajników.
Powinna Pani umówić się na wizytę do ginekologa. Pozwoli to na dokładne zebranie wywiadu oraz wykonanie badania ginekologicznego.
Pozdrawiam