Brak mutacji głosu u 16-letniego syna

Witam mam pytanie moj syn ma 16 lat chodzi do 1 liceum i nie przeszedl mutacji glosu. Bardzo sie tym krepuje od 2 lat bierze hormon wzrostu. Bardzo prosimy o odpowiedz.... Dziekuje i pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie sprecyzowała Pani jakie problemy hormonalne ma Pani syn, skoro bierze hormon wzrostu. Być może te same zaburzenia są jednak przyczyną braku mutacji głosu. Sugeruję konsultację ze specjalistą endokrynologiem, który prowadzi leczenie Pani syna.