Podwyższony ton głosu i chrypa u 12-letniego syna a mutacja

Syn od miesiąca ma podwyższony ton głosu , chrypę , przyjmuje na stałe leki rupafin i nasonex , tydzień temu lekarz stwierdził ze to nie jest mutacja i podał antybiotyk azitrolek 6 ml 6 dni oraz enkorton 20g przez 5 dni , ale ja nie widzę poprawy nadal ma chrypke i podwyższony ton głosu czy to naprawde mutacja ma 12 lat . Brak kataru , gardło czyste , czas mi suchy kaszel ale sporadycznie , Jak objawia się mutacja , i czy to już ten wiek

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie ponownie udać się do lekarza. być może będzie konieczność udania się do lekarza otolaryngologa. Mutacja głosu jest kwestią bardzo indywidualną.