Dlaczego mój syn nie przeszedł jeszcze mutacji?

Mam problem, ponieważ mój syn ma 16 lat i jeszcze nie ma mutacji. Mówi,że ma już włosy na penisie i pojedyncze pod pachami. Czy coś z tym robić ?
MĘŻCZYZNA, 44 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

brak mutacji u szesnastolatka nie zawsze jest powodem do niepokoju, ponieważ czas pojawienia się oznak dojrzewania płciowego u chłopców może się różnić u poszczególnych osób.

Niemniej jednak zalecamy aby udał się Pan z synem do lekarza rodzinnego lub do endokrynologa. Specjalista może przeprowadzić ocenę rozwoju chłopca, zlecić odpowiednie badania, jeśli będzie to konieczne, i pomóc ustalić, czy brak mutacji jest wynikiem jakichś problemów zdrowotnych.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-mutacji-u-15-latka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.