Czy możliwe,że jeszcze przejdę mutację?

Dzień Dobry. Mam 18 lat i choruje na hipogonadyzm. Mój poziom testosteronu jest bardzo ponizej normy, lh i fsh dwukrotnie powyzej normy. Nie przeszedłem w żadnym stopniu mutacji głosu. Czy jest jeszcze szansa na to że ja kiedyś przejdę? Byłem u kilku lekarzy i wszyscy unikają odpowiedzi na to pytanie.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

być może lekarze unikają odpowiedzi na to pytanie, ponieważ sami nie znają odpowiedzi.

Niestety hipogonadyzm charakteryzuje się nie tylko niskim wzrostem, brakiem typowego owłosienia oraz małym rozmiarem prącia, ale również brakiem mutacji. Możliwe więc, że może ona nie wystąpić, choć o szczegółach najlepiej rozmawiać z lekarzem, który zna dany przypadek oraz wyniki badań.

Określenie tego na podstawie kilku zdań opisu, nie jest możliwe. Znaczenie ma również leczenie hipogonadyzmu, a nic o tym Pan nie wspomina. Jeśli dotychczasowi lekarze nie byli w stanie Panu pomóc, proszę poszukać innego specjalisty, który będzie w stanie ocenić rokowania.

Temat ten opisaliśmy szerzej pod poniższym adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/hipogonadyzm.

Inne pytania o problemy z mutacją umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-mutacji-glosowej-u-35-latka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problem-z-mutacja-glosowa-u-mezczyzny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.