Jakie badania muszę zrobić przy problemach ze wzrostem i braku mutacji?

Witam ! Mam 23 lata ważę 57 kg i mam 175cm wzrostu. Mój problem polega na tym że mam małego penisa i małe jądra, nie miałem mutacji mam słaby zarost który rośnie do pewnego momentu, owłosienie ciała również słabe. Jakie badania muszę zrobić i do jakiego lekarza się udać? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Wskazane przez Pana objawy wymagają konsultacji z lekarzem endokrynologii, ponieważ mogą wynikać z zaburzeń hormonalnych. Pomocna może być również wizyta u androloga. Dzięki szczegółowej diagnostyce specjalista będzie mógł ustalić, co jest źródłem problemu i zaproponować Panu odpowiednio dobrane metody leczenia.

Problemy z brakiem mutacji i owłosieniem przeważnie mają związek z niedoborem hormonów płciowych. Wszelkie nieprawidłowości w gospodarce hormonalnej mogą ujawniać się pod postacią rozmaitych objawów i wpłynąć negatywnie na funkcjonowanie całego organizmu. Proszę nie odkładać w czasie wizyty u specjalisty, ponieważ im wcześniej rozpocznie Pan leczenie, tym większa szansa na walkę z tymi przypadłościami. Zachwianie równowagi hormonalnej może powodować zaburzenia nie tylko w pracy, ale również rozwoju określonych narządów. Warto pamiętać o tym, że leczenie zaburzeń hormonalnych zawsze powinno przebiegać pod ścisłą kontrolą lekarską.

Więcej na temat hormonów przeczyta Pan w artykule dostępnym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/badania-hormonalne-u-mezczyzn-testosteron-estrogen-luteina-folikulotropina-prolaktyna

Zachęcamy również do zapoznania się z odpowiedziami ekspertów portalu na pytania dotyczące podobnych zagadnień:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-nie-mam-zarostu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/maly-penis-i-brak-zarostu-u-18-latka

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-male-jadra-jeszcze-urosna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.